Jak urządzić małe mieszkanie

Jak urządzić małe mieszkanie? Ten dylemat ma nie jeden projektant czy inwestor. W poniższym wpisie urządzamy małe mieszkanie przy ul. Kopańskiego w Szczecinie. Przykładowe mieszkanie 2 pokojowe z oferty dewelopera Modehpolmo. Meble zastosowane w aranżacji dostępne są w salonie SERPE MEBLE przy CH Ster.

Stoisz przed zadaniem urządzenia swojego M2? Zastanawiasz się w jaki sposób „kompaktowy” salon, sypialnia czy kuchnia spełnią wszystkie Twoje oczekiwania?

Wystarczy odrobina inwencji i wyobraźni. A może wizyta w salonie Serpe, kilka porad naszych specjalistów i szeroki wybór asortymentu rozwiążą dylematy?

Niewielkie mieszkania są przytulniejsze i łatwiej poprzez odpowiednie dodatki i aranżację zbudować w nich miłą atmosferę. Małe pomieszczenia lubią jasne barwy, które optycznie powiększają powierzchnię. Ważnym elementem jest odpowiednio dobrane oświetlenie, tak by podkreślało, a nie zaburzało koloru ścian, podłóg oraz mebli.

Garderoba

W pomieszczeniach o niewielkim metrażu każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Rozwiązania zabudowy garderoby czy regałów salonowych dedykowane naszym potrzebom, ułatwią nam przechowywanie, porządkowanie i segregowanie rzeczy oraz sprzętów domowych.

Jadania

Wybierając meble do jadalni należy uwzględnić liczbę osób, która użytkuje stół na co dzień, ale nie zapominajmy o okazjach przy których możliwość rozłożenia do większego rozmiaru będzie niezbędna. Z oferty Serpe proponujemy stół Scandi marki Nova Meble.

Salon

Salon to miejsce w którym chętnie odpoczywamy, każdy jednak na swój sposób warto więc pamiętać o zachowaniu wygodnych szlaków komunikacyjnych między meblami czy też drzwiami balkonowymi. Proponowany przez Serpe narożnik Conor marki Sofalive z możliwością regulacji wysokości podparcia zagłówków, sprawi że odpoczniesz na nim zawsze. Ergonomiczny mebel do siedzenia za dnia, nocą może zmienić się w wygodne miejsce do spania. Tego typu mebel jest świetnym rozwiązaniem dla mieszkań, w których nie zmieścimy dodatkowego łóżka ani nawet materaca, na wypadek wizyty z noclegiem. Wbudowana skrzynia na pościel oszczędza miejsce w szafie, które musielibyśmy zagospodarować na przechowywanie dodatkowego kompletu pościeli i poduszek.

Dodatkowym elementem wypoczynkowym jest fotel. Wyizolowana strefa relaksu, którą w każdym momencie możesz przenieś w dowolne miejsce. Np. fotel Aria firmy Mp Nidzica – miks klasyki i nowoczesności świetnie pasuje do salonu ale również do sypialni lub innych wolnych przestrzeni w Twoim mieszkaniu.

Kuchnia

Kuchnia tuż obok salonu stanowi miejsce wspólnych spotkań, ale też nierzadko kilkugodzinnej pracy. Dopasowana do wnętrza, ale przede wszystkim funkcjonalna usprawni naszą codzienność. Meble na wymiar, dostosowane do naszych potrzeb – prawidłowy rozstaw i wielkość szafek pozwolą zachować ład i porządek, zapewniając przy tym ergonomię naszej kuchni. Bogato wyposażone wnętrze szafek ułatwi przechowywanie żywności i akcesoriów kuchennych.

Warto pamiętać o jednej, ważnej zasadzie – w przypadku małych powierzchni minimalizm jest jak najbardziej wskazany. A zatem oszczędnie podchodźmy do kwestii dodatków, bo duża liczba różnych bibelotów niepotrzebnie zagraci przestrzeń. Im mniej – tym lepiej. Wybierajmy meble lekkie, proste i minimalistyczne.

Shopping Cart
Scroll to Top