Jak użytkować fronty akrylowane

Instrukcja użytkowania frontów akrylowych LUNA / wysoko – połyskowych / w meblach kuchennych.

Jak użytkować fronty arylowe? Fronty akrylowe są wykonane z płyty MDF oklejonej lewostronnie melaminą, a prawostronnie (wierzchnia warstwa) akrylem w wysokim połysku.

Powierzchnia frontów jest odporna na działanie promieni UV, a kolorystyka akrylu jest powtarzalna. Powierzchnia wysoko – połyskowa jest zabezpieczona folią ochronną, dzięki czemu w obróbce, transporcie i pracach montażowych można uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń. Usuwana jest dopiero po całkowitym montażu mebli.

Fronty dwustronne akrylowane Peri

Fronty z płyty MDF powlekane dwustronnie Akrylem matowym. Powierzchnie odporne na uszkodzenia i na ślady palców tz. Anti Finger

Utwardzanie powierzchni:

Powierzchnia frontu musi być poddana procesowi sezonowania, ponieważ po zdjęciu folii zabezpieczającej jest jeszcze miękka i łatwa do zarysowania.

1. Na powierzchni znajdują się małe ilości rozpuszczalników z warstwy klejącej foli, które muszą jeszcze odparować.

2. Powierzchnia wysoko – połyskowa jest higroskopijna, tzn. pod wpływem wilgoci nadal twardnieje.

Proces ten może potrwać do 7 dni, w zależności od wilgotności pomieszczenia.

Proces utwardzania możemy skrócić do jednego dnia, jeżeli po zdjęciu folii ochronnej zastosujemy mleczko polerskie ULTRA-GLOSS, które jednocześnie zwiększa twardość powierzchni. Należy bardzo niewielką ilość mleczka nanieść specjalną gąbką na powierzchnię frontu i pozostawić do wyschnięcia. Po odpowiednim czasie, czystą ściereczką z mikrofibry, wypolerować ruchem okrężnym.

Proces zabezpieczania powierzchni winien być powtarzany gdy preparat całkowicie się zetrze, czyli raz na 12 miesięcy. 

Czyszczenie pielęgnacja:

Do pielęgnacji należy używać wyłącznie miękkiej ściereczki, wodę z 1% roztworem mydła.

NIE NALEŻY UŻYWAĆ ŚRODKÓW CZYSZCZĄCYCH NA BAZIE ALKOHOLU LUB SZORUJĄCYCH, m.in.: mleczka typu CIF, środków do czyszczenia okien, octu, środków do czyszczenia mebli zawierających wosk.

Renowacja:

Zaletą frontów akrylowych jest możliwość usunięcia drobnych zarysowań i uszkodzeń powstałych w trakcie użytkowania. W przypadku renowacji należy postępować jak przy naprawach zarysowań lakierów samochodowych.

Shopping Cart
Scroll to Top