Meble modułowe – idealne do małych i dużych kuchni

Meble modułowe to doskonałe rozwiązanie do każdej kuchni, bez względu na jej gabaryty, niestandardowe wymiary oraz indywidualne gusta właścicieli. Kuchnie modułowe są rewelacyjną alternatywą dla mebli tworzonych na wymiar – modułowa kuchnia jest tańsza od tej zrobionej na specjalne zamówienie, a równocześnie jest świetnie dopasowana i ma spersonalizowany charakter.

Tworzenie przestrzeni kuchennej za pomocą mebli modułowych jest trochę jak układanie budowli z klocków – im więcej mamy różnych elementów do wyboru, tym bardziej imponujący projekt możemy wyczarować. Serpe specjalizuje się w dostarczaniu swoim Klientom najwyższej jakości, nowoczesnych mebli modułowych, które harmonijnie wpisują się zarówno w małe, jak i średnie oraz duże kuchnie. Jakie powstaje kuchnia modułowa? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Meble modułowe – co to w ogóle znaczy?

Meble modułowe, nazywane inaczej systemowymi, są złożone z gotowych komponentów, które można wybierać i dobierać pod względem gabarytów, stylu i koloru oraz funkcjonalności. Moduły, czyli komponenty docelowego zestawu można ze sobą dowolnie łączyć, dzięki czemu możliwe jest optymalne dopasowanie mebli do naszych potrzeb i oczekiwań oraz maksymalnie wygodne zaaranżowanie kuchennej przestrzeni.

Idealnie wpisują się we wszystkie standardowe kuchnie, bez względu na ich rozmiar. Nowoczesne meble systemowe nie różnią się w żaden istotny sposób od mebli robionych na wymiar – oferują praktyczne rozwiązania i wyposażenie (m.in. wysuwane kosze Cargo), różne systemy zamykania szafek i szuflad (system cichego domykania jest już standardem) oraz form oświetlenia.

Zastosowanie mebli modułowych w małej, średniej i dużej kuchni

Komponenty modułowe pozwalają na zaaranżowanie kuchni od małych po bardzo duże, zarówno tych znajdujących się w osobnych pomieszczeniach, jak i tych wpisanych w duże, otwarte przestrzenie nowoczesnych domów. Decydując się na meble modułowe sami decydujemy o wielkości zestawu oraz liczbie wchodzących w jego skład elementów.

Możemy zastosować wyłącznie szafki stojące, dowolnie zestawić szafki stojące z wiszącymi (instalując szafki wiszące np. tylko w wybranym fragmencie kuchni) lub zastosować rozwiązanie XXL i stworzyć zwartą, bardzo pojemną zabudowę od podłogi po sufit (małą lub dużą, w zależności od miejsca i potrzeb).

Zalety modułowej zabudowy kuchni

Meble modułowe do kuchni charakteryzuje uniwersalność i mobilność. W przeciwieństwie bowiem do mebli zrobionych na wymiar – kuchnie systemowe można zabrać ze sobą w razie przeprowadzki i dostosować do nowego miejsca. Jakie jeszcze plusy ma zastosowanie mebli kuchennych?

  • meble modułowe to pełna oferta mebli do kuchni, obejmująca zarówno szafki stojące (podłogowe), jak i ścienne oraz fronty do zabudowy kuchennych sprzętów (m.in. zmywarki i lodówki);
  • moduły umożliwiają zabudowę kuchni o różnych wymiarach i ustawienie mebli: w jednej linii, a także w kształcie litery L lub U (wśród mebli modułowych znajdziemy również szafki narożne);
  • możliwość wybierania spośród różnych sposobów zamykania mebli (szuflady, drzwiczki na zawiasach, drzwiczki na siłownikach itp.) oraz mechanizmów zamykających (klasyczne i nowoczesne), a także mebli otwartych (z półkami na podręczne przedmioty i produkty);
  • możliwość dopasowania rozmieszczenia mebli (np. wysokości szafek ściennych) do indywidualnych potrzeb i kuchennych przyzwyczajeń (tak by wszystko było pod ręką);
  • możliwość zaplanowania dowolnego wyposażenia szafek, np. ilości i rozmieszczenia półek, zainstalowanie koszy cargo czy karuzel, wysuwanych pojemników na odpady, koszyków na drzwiczki, dodatkowych stojaków na naczynia itp.;
  • szeroki wybór rodzajów materiałów użytych do produkcji mebli oraz wykończeń mebli (duży wachlarz kolorów i faktur: fronty jasne i ciemne, matowe i błyszczące, gładkie i frezowane), dzięki czemu możemy stworzyć zarówno eleganckie i nowoczesne meble kuchenne, jak i klasyczne czy dowolnie stylizowane;
  • jeżeli po pewnym czasie będziemy chcieli zmienić wygląd lub organizację kuchni – wystarczy ekonomiczna wymiana frontów (dzięki standardowym wymiarom szafek wymiana frontów będzie bezproblemowa i tania) lub przestawienie wybranych modułów;
  • maksymalnie skrócony czas realizacji zleceń, dzięki komponowaniu zestawów meblowych z gotowych, standardowych elementów;
  • atrakcyjna cena – najczęściej minimum 10-30% niższa od mebli wykonywanych na specjalne zamówienia (wielkość różnicy w cenie zależy m.in. od zastosowanych rozwiązań, materiałów, wykończeń).

Nowoczesne i klasyczne kuchnie modułowe od Serpe

Od kilkunastu lat tworzymy meble kuchenne (i nie tylko!), które niezmiennie zachwycają designem i funkcjonalnością. Staramy się na bieżąco śledzić trendy na rynkach wnętrzarskich, stale rozbudowując i modyfikując naszą ofertę w taki sposób, by jak najpełniej odpowiadała na potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Meble modułowe to bardzo ważna część naszej oferty, którą dedykujemy osobom poszukującym praktycznych, eleganckich i ekonomicznych rozwiązań do swoich kuchni. Jakie kuchnie modułowe sprawdzą się w Waszych domach? Oto wybrane przykłady naszych modułowych mebli kuchennych.

KAMMONO – nowoczesność w najlepszym wydaniu

KAMMONO to propozycja dla Klientów, którzy szukają rozwiązań zgodnych z aktualnymi trendami wnętrzarskimi, idealnie wpisujących się zarówno w styl nowoczesny i modern Classic, jak i styl skandynawski czy industrialny. KamMono to białe lub szare fronty (dostępne w wersji matowej i błyszczącej) które połączone z blatem w optyce surowego, ciepłego w odbiorze drewna gwarantuje elegancki, minimalistyczny i świeży wygląd kuchni, którą można uzupełnić dowolnymi dodatkami i akcesoriami. KamMono to szeroka oferta materiałów i kolorów których gama jest wciąż poszerzana.

Olivia Soft – oryginalna, bo zastrzeżona

Olivia Soft to najlepszy dowód na to, że kuchnia modułowa może być… oryginalna – wzór szafek Olivia Soft został zastrzeżony na terenie Uni Europejskiej. Do wyboru mamy ponad 150 komponentów, dzięki którym z łatwością stworzymy kompletną zabudowę kuchni o dowolnej wielkości i wysokości.

Kuchnia modułowa Olivia Soft to kwintesencja ponadczasowej elegancji i doskonałego stylu, dostępnej w różnych wariantach kolorystycznych (również tych zgodnych z najnowszymi trendami aranżacyjnymi). Ogromną zaletą mebli modułowych z tej kolekcji jest zwiększenie o 40% pojemności szafek wiszących – to świetne rozwiązanie do małych kuchni, w których każdy centymetr kwadratowy przestrzeni do przechowywania ma znaczenie!

Scroll to Top