Nowoczesne meble kuchenne – czemu warto?

Styl nowoczesny czerpie z modernizmu, zgodnie z którym budowa rzeczy powinna wynikać z jej funkcji. W konsekwencji nowoczesne meble kuchenne wyróżniają się prostą, niekiedy wręcz minimalistyczną bryłą. Wszystkie elementy zabudowy mają praktyczne zastosowanie i wpływają na jej walory użytkowe. Ponadto nowoczesne meble kuchenne często mają modułową budowę, która pozwala na stworzenie najbardziej praktycznego wariantu zabudowy do danej kuchni. Doskonałym przykładem tego są meble kuchenne na wymiar. Kolekcje wyróżniają się prostą i funkcjonalną bryłą, która podkreśli nowoczesny styl kuchni

Meble kuchenne – perfekcyjny styl

Nowoczesne meble do kuchni projektowane są zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”. Posiadają proste, gładkie fronty bez zbędnych detali i ozdób, które mogłyby naruszyć ich jednolitą bryłę. Dzięki temu są niezwykle łatwe w czyszczeniu – usunięcie zabrudzeń z jednolitych, równych powierzchni jest szybkie i wygodne

Meble kuchenne – atrakcyjna cena

Zaletą nowoczesnych mebli kuchennych jest również cena. Zazwyczaj są one mniej kosztowne niż klasyczna zabudowa. Co jest tego powodem?
• Czas produkcji – produkcja nowoczesnych mebli kuchennych jest mniej czasochłonna ze względu na rezygnację z klasycznych detali i ozdób (np. żłobień we frontach).
• Materiały – materiały wykorzystywane w produkcji nowoczesnych kuchni są tańsze niż drewno, z którego zazwyczaj powstaje klasyczna zabudowa. Jednocześnie to niezwykle praktyczne i wytrzymałe produkty, które dodatkowo cały czas są udoskonalane (np. MDF lub płyta laminowana).

Meble kuchenne – różnorodna kolorystyka

Producenci nowoczesnych mebli kuchennych zapewniają szeroki wybór kolorów oraz sposobów wykończenia ich powierzchni. Za sprawą różnorodnej palety barw, podobne pod względem budowy meble mogą zyskać indywidualny, niepowtarzalny charakter.
Ostateczny wygląd kuchni w dużej mierze zależy od materiału, którym zostaną pokryte fronty mebli. Do wyboru mamy m.in.:
laminat –występuję w różnorodnych dekorach, zarówno jednobarwnych, jak i odwzorowujących rysunek drewna;
lakier – dostępny jest w bogatej gamie kolorystycznej. Tworzy na powierzchni frontu jednobarwną, kryjącą powłokę w połysku, macie lub półmacie (w zależności od rodzaju lakieru).

niebieski lakierowany front kuchenny

Funkcjonalność, modny wygląd oraz zaskakująca różnorodność – to dzięki nim nowoczesne meble cieszą się dużym uznaniem i są chętnie wybierane przez osoby aranżujące swoje kuchnie.

Shopping Cart
Scroll to Top