24 maj 2017

Sofa czy narożnik? Wybieramy wypoczynek do salonu

Sofa czy narożnik? Wybieramy wypoczynek do salonu
Strefa wypoczynkowa to centralny element każdego salonu. Powstaje pytanie, jaki mebel powinien ją tworzyć: sofa czy narożnik? Dokonując wyboru między nimi, musimy wziąć pod uwagę wielkość i kształt pomieszczenia,inne meble znajdujące się w salonie oraz nasze indywidualne potrzeby i oczekiwania. Przeczytajcie nasz poradnik, który pomoże Wam w wyborze najlepszego wypoczynku do swojego mieszkania!


Narożnik – dla kogo?

Narożnik w dużych wnętrzach – zalety
Ze względu na swoją budowę i wielkość, narożnik najlepiej sprawdza się w przestronnych wnętrzach. Duże pomieszczenia dają nam więcej wariantów jego ustawienia: możemy dosunąć go do ściany lub postawić na środku salonu, nie blokując przy tym ciągu komunikacyjnego. Narożnik w centralnym punkcie pokoju będzie tworzył komfortowe miejsce do wypoczynku, a dodatkowo z jego pomocą łatwo wytyczymy strefy pomieszczenia.

 

                     play

 

Narożnik w małych wnętrzach – zalety
Mimo tego, że narożniki dedykowane są przede wszystkim dużym wnętrzom, właściciele małych salonów również mogą wprowadzić je do swoich aranżacji. Jeżeli narożnik zostanie odpowiednio dostosowany do wnętrza, może okazać się równie dobrym wyborem, co sofa. Dlaczego?
1. Narożnik ściśle dopasowany do wnętrza pozwala na mniejsze straty metrażu, niż sofa i fotel, zapewniając jednocześnie tyle samo miejsc siedzących.
2. Narożnik zapewnia nam więc miejsca do przechowywania w formie pojemnika na pościel.
3. Narożnik pozwala wypoczywać w pozycji leżącej lub półleżącej dwóm osobom jednocześnie. Jest to szczególnie ważne w małych mieszkaniach, np. kawalerkach, w których nie mam miejsca na wprowadzenie dodatkowego łóżka.

 

                     fiorino

 

Zazwyczaj jednak wybór narożnika do małego salonu odbywa się kosztem innych mebli wypoczynkowych, np. fotela czy pufu. Pewnym kompromisem wydają się być narożniki z wysuwanym podnóżkiem i podłokietnikami, które łączą w sobie funkcję sofy, fotela i pufu.
Warto wiedzieć: zanim kupimy narożnik, wybierzmy dla niego miejsce w salonie, aby wiedzieć jaki wariant mebla bardziej nam odpowiada: lewo- czy prawostronny.


Sofa – dla kogo?

• Dla właścicieli bardzo małych salonów
Niewątpliwym walorem sof jest możliwość ich wkomponowania nawet w bardzo małe wnętrza. W ofertach producentów mebli wypoczynkowych znajdziemy różnorodne sofy, w tym kompaktowe modele dwuosobowe z funkcją spania, których szerokość nie przekracza 150 cm. Ponadto sofa, dzięki swojej liniowej budowie, łatwiej niż narożnik wkomponuje się w trudno ustawne pokoje, np. z dużą liczbą drzwi lub wnęk.
Dla miłośników częstych metamorfoz wnętrz
Sofa to również dobry wybór dla osób, które lubią dokonywać szybkich metamorfoz wnętrz. Jest znacznie bardziej mobilna niż narożnik, a tym samym pozwala na częste przemeblowania salonu i zmianę ustawienia mebli.

 

                    mondo

 

Dwie sofy w różnych kolorach dla odważnych!
W przypadku dużych salonów możemy postawić na dwie sofy uzupełnione fotelem, które wspólnie stworzą komfortową strefę wypoczynku. Jeżeli lubimy odważne rozwiązania i chcemy wyróżnić swoje wnętrze, wybierzmy sofy w różnych kolorach lub wzorach.
Sofa czy fotel – podsumowanie

Przed kupnem narożnika lub sofy ustalmy swoje oczekiwania wobec wyglądu i roli salonu. Zastanówmy się, w którym miejscu chcemy zaaranżować strefę wypoczynkową oraz jaki typ mebla najlepiej wkomponuje się w przestrzeń. W przypadku małych wnętrz musimy również określić priorytety: czy wolimy mieć jeden, wieloosobowy mebel wypoczynkowy czy jednak nie wyobrażamy sobie salonu bez dodatkowego fotela?

Wybrałeś odpowiedni model do swojego salonu? Podpowiadamy teraz jakie obicie wybrać. Kliknij link  Skóra naturalna czy tkanina?                                

Czytany 5790 razy Ostatnio zmieniany 24 listopad 2017