21 październik 2017

Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą - praktyczne rozwiązanie nie tylko dla dużych, otwartych kuchni.

Kuchnia z wyspą może być praktycznym rozwiązaniem do dużych i niewielkich kuchni, otwartych jak i zamkniętych. Umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni, nie ograniczając przy tym dostępu do poszczególnych mebli oraz sprzętów. Szafki kuchenne są najczęściej ustawione i zawieszone bezpośrednio na ścianie, dlatego też część powierzchni zostaje niezagospodarowana. Wyspa kuchenna może stanowić dobry sposób na jej wykorzystanie. Kuchnia to miejsce w którym nie tylko przyrządzamy posiłki. To miejsce ich spożywania. Niekiedy stanowi punkt spotkań towarzyskich, miejsce zabaw podczas wspólnego gotowania a czasem domowe biuro.


Szary1

Wyspa w kuchni otwartej
Kuchnia połączona z jadalnią lub salonem to świetne rozwiązanie dla osób które lubią otwarte przestrzenie. Rozwiązanie to sprawdzi się w dużych wnętrzach, a dla niewielkich może okazać się jedynym sensownym rozwiązaniem. Może stanowić dodatkowy blat roboczy lub stół do codziennych posiłków. Wyspa w kuchni otwartej może wspomóc powiększeniu przestrzeni, często jednak stanowi neutralną część całości salonu z aneksem.


Niebieski4

Wyspa w kuchni zamkniętej
W zamkniętej kuchni, ograniczonej przestrzenią rola wyspy zmienia się. Zagospodarowanie odrębnego pomieszczenia o mniejszej powierzchni wiąże się z większymi ograniczeniami  przestrzennymi.  Wnętrze powinno mieć minimalne wymiary 3,8m długości oraz 3,6m szerokości tak aby odległość od krawędzi wyspy o boku 80cm od ścian wynosiła 1,2m (z obydwu stron). Przy takich założeniach kuchnia z pewnością będzie komfortowa. W stosunkowo niewielkiej kuchni wyspa może spełnić funkcję stołu, jednak warto też wykorzystać ją jako blat a także miejsce do przechowywania podręcznych sprzętów czy produktów spożywczych. 


kuchnia stół

Projekt kuchni - meble na wymiar 

Wiele zależy od projektu i jakości jego realizacji. Dobrze zagospodarowana przestrzeń, w ramach której występuje wyspa, może pełnić rozmaite funkcje. Jej najważniejsze zadanie to uczynienie eksploatacji pomieszczenia bardziej komfortową. Kwestie związane z estetyką wnętrza również mają duże znaczenie.Wyspa jest elementem wystroju, który znakomicie prezentuje się tak w nowoczesnych, jak i w klasycznych wnętrzach.

W Sepre Meble możesz wykonać darmowy projekt swojej nowej wyspy kuchennej – idealnie pasującej
do Twoich potrzeb.


Czytany 3667 razy Ostatnio zmieniany 05 grudzień 2017