19 sierpień 2015

Porady przy aranżacji salonu cz.1

Aranżacja salonu powinna być dostosowana do potrzeb domowników oraz funkcjonalna. W urządzaniu tego wnętrza nie można zapomnieć o wygodzie. Podpowiadamy jak zaaranżować przytulny salon dla całej rodziny.

Salony w naszych domach mają różne wymiary i plany. Są otwarte na kuchnię i zamknięte, wydłużone i na planie kwadratu. Niezależnie od różnic przy urządzaniu salonu pewne elementy, które należy wziąć pod uwagę, pozostają niezmienne. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby nasz salon był miejscem, w którym chce się przebywać.


Aranżacja salonu: planowanie

Aranżację salonu należy zacząć od rozplanowania przestrzeni. Podstawowe elementy wyposażenia to kanapa, stolik i zazwyczaj szafka RTV. Ich ustawienie zależy od układu pomieszczenia - tego gdzie jest grzejnik, okno, a także drzwi. Kanapy nie powinno się ustawiać na ścianie z grzejnikiem, żeby nie zakłócać dystrybucji ciepła. Z kolei szafki na telewizor lepiej nie stawiać naprzeciwko okna, wówczas światło będzie się odbijać w telewizorze, ani pod oknem. Najlepszym tłem dla telewizora jest gładka ściana. Jeśli nie chcemy, żeby we wnętrzu były widoczne kable dobrze go ustawić w pobliżu gniazdka elektrycznego.
Wybierając miejsce dla mebli pamiętajmy, żeby nie dosuwać ich do samej ściany. Lepiej nawet ustawić kanapę znaczenie odsuniętą od ściany - wprowadzi to wrażenie lekkości we wnętrzu. W czasie meblowania eksperymentuj, wypróbuj różne ustawienia, żeby znaleźć optymalne rozwiązanie.


Aranżacja salonu: Ciepło i przytulnie

Planując wystrój salonu, należy już na samym początku uwzględnić takie elementy jak rozmieszczenie GRZEJNIKÓW i rur. Te drugie lepiej ukryć, np. zabudować je płytami gipsowymi, natomiast grzejnik możemy wyeksponować. Warto rozważyć montaż grzejnika dekoracyjnego. Jednak nawet "zwykłe", współczesne grzejniki przybierają formy, których już nie trzeba ukrywać. Można go uczynić integralnym elementem wystroju salonu. Nade wszystko musi należycie spełniać swoją podstawowa funkcję i zapewniać optymalną ilość ciepła. Natomiast elementami, które dodatkowo ocieplą nasz pokój i wprowadzą element przytulności są tkaniny, przede wszystkim poduszki, ZASŁONY i DYWANY. Dobierając je, zadbajmy by do siebie pasowały. Unikajmy gryzących się deseni.

Czytany 38158 razy