19 sierpień 2015

Porady przy aranżacji salonu cz.2

Kanapa - królowa salonu

SOFA jest najważniejszym meblem w salonie. To od niej najlepiej zacząć urządzanie pomieszczenia. Przed zakupem kanapy wymierz dokładnie pokój i miejsce, w którym chcesz ją postawić. Zastanów się także czy potrzebujesz kanapy z funkcją spania czy nie. Istotnym czynnikiem wyboru jest tapicerka. Przy małych dzieciach w domu oraz zwierzętach najbielej wybrać obicie łatwe do czyszczenia i plamoodporne. Nie obawiaj się jasnej tapicerki, ale raczej zrezygnuj z białego obicia.
Decydując się na kanapę modułową, w przyszłości będziesz ją mógł rozbudowywać o kolejne elementy.


Kolory ścian w salonie

Dobierając kolory ścian w salonie możemy sobie pozwolić na dość dużą dowolność, szczególnie jeżeli pokój jest dobrze nasłoneczniony. Jednak z uwagi na to, że jest to pomieszczenie, w którym się dużo przebywa intensywne i jaskrawe barwy mogą okazać się męczące. Nie bój się jednak odważniejszych zestawień kolorystycznych, jeżeli nie w całym pokoju, to np. na jednej ze ścian.


Podziały w salonie

Nasze salony, szczególnie w mieszkaniach w bloku, pełnią wiele funkcji. Wydzielamy w nich jadalnię, biuro, a nawet kącik do spania. Niedobrze jednak jeśli salon staje się węzłem komunikacyjnym i przechodzi się przez niego na przykład do części sypialnej czy do kuchni.
Planując podziały tego wnętrza, pamiętajmy, że jadalnia powinna być jak najbliżej kuchni. Podziały pomieszczenia mogą wyznaczać meble, np. kanapa lub wolno stojący regał. Jeśli potrzebujemy bardziej zdecydowanych podziałów można wprowadzić ściankę z karton-gipsu.

Czytany 38876 razy