Szafy i garderoby – jak je zaprojektować?

Szafy i garderoby – jak je zaprojektować? Dobrze zaprojektowane szafy i garderoby są atutem każdego mieszkania. Zapewniają niezbędne miejsce do przechowywania ubrań, obuwia oraz dodatków, dzięki czemu ułatwiają funkcjonalną organizację przestrzeni. W jaki sposób zaaranżować szafy i garderoby, aby w pełni spełniały swoją funkcję? Przystępując do tworzenia projektu szafy lub garderoby należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

1. Czy wolimy wieszać na drążku czy jednak układać na półkach?

2. Czy potrzebujemy w szafie szuflad?

3. Czy potrzebujemy schować nietypowe przedmioty np. narty?

4. Po jakie rzeczy sięgamy najczęściej?

Projektując szafę lub garderobę oraz planując rozmieszczenie w nich przedmiotów, należy kierować się następującą zasadą – rzeczy używane najczęściej układamy na środkowych, najłatwiej dostępnych wysokościach, a wykorzystywane rzadziej – na najniższych oraz najwyższych półkach.

Szafa przesuwna – atuty

Szafy zazwyczaj mają mniejszą pojemność i ilość schowków niż garderoby, jednak odpowiednio zaplanowane mogą być równie funkcjonalne. Szuflady z pełnym wysuwem, ruchome drążki czy oświetlenie zintegrowane z szafą zapewnią wygodne korzystanie z zabudowy oraz jej optymalne zagospodarowanie.
Ponadto szafy z drzwiami przesuwnymi dają szerokie możliwości aranżacyjne:
• Systemy z drzwiami przesuwnymi umożliwiają funkcjonalne zagospodarowanie wnęk.
• Do wykonania szaf firma Serpe posiada w swojej ofercie wiele produktów uznanych marek, takich jak Pfleiderer, Egger, Kronopol, dzięki którym szafa może stać się dekoracyjnym elementem wnętrza.
• Korzystanie w szafie z drzwi przesuwnych jest bardziej komfortowe niż w przypadku tradycyjnie otwieranych skrzydeł – jeden ruch ręki wystarczy, aby drzwi szafy przesunęły się.

Szafy i garderoby – jak je zaprojektować? Szafa na wymiar

Garderoba – atuty

Garderoba jako oddzielne pomieszczenie do przechowywania ubrań i innych przedmiotów jest rozwiązaniem niezwykle komfortowym. Pozwala wygodnie rozmieścić odzież, dodatki, a często także przedmioty domowe (np. odkurzacz czy deskę do prasowania). Dzięki temu z powodzeniem zastępuje dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
• Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje garderoba należy wcześniej zaplanować, jakie przedmioty będą w niej przechowywane i pod tym kątem planować jej wyposażenie. Dostępne na rynku elementy do zabudowy garderoby pozwalają optymalnie wykorzystać jej przestrzeń od podłogi po sam sufit.

Szafy i garderoby – jak je zaprojektować? Ubrania na wieszakach
Shopping Cart
Scroll to Top