Jakie obicie wybrać: skórę naturalną czy tkaninę?

Jakie obicie wybrać: skórę naturalną czy tkaninę? Meble wypoczynkowe to nieodłączny element każdego salonu. Z uwagi na swój charakter, powinny łączyć wysoką trwałość, wygodę i piękny design. Jaki rodzaj materiału pozwoli pogodzić wszystkie te elementy: skóra naturalna czy tkanina? Poznajcie wady i zalety obu rozwiązań.

Skóra naturalna – wady i zalety

• Meble obite skórą: ponadczasowy styl i luksusowy wygląd.
Obicie ze skóry naturalnej dodaje meblom luksusowego charakteru. Jeżeli zależy nam na stworzeniu eleganckiej aranżacji o ponadczasowym stylu, skórzane meble wydają się ku temu idealne.

• Meble obite skórą: trwałość i jakość.
Meble obite naturalną skórą są droższe niż modele wykończone tkaniną lub ekoskórą. Z drugiej strony jest to materiał trwały oraz ponadczasowy pod względem designu, zatem skórzana sofa czy fotel mogą służyć nam przez wiele lat. Ponadto ze skórzanej tapicerki łatwo usuniemy świeże zabrudzenia. Wyjątkiem są plamy po tuszu z długopisu, które znacznie trudniej wywabić. Musimy jednak pamiętać o regularnym natłuszczaniu skóry dedykowanymi preparatami, aby zachować jej nienaganny wygląd. Skórzane meble wymagają bowiem specjalnej pielęgnacji i konserwacji – ten element może okazać się wadą podczas ich codziennego użytkowania.

Skóra czy tkanina co wybrać? skóra naturalna

Tkanina – wady i zalety

• Meble obite tkaniną – niższa cena i różnorodny wygląd.
Tapicerki tego typu są bardziej przyjazne dla portfela, niż ich skórzane odpowiedniki. Oczywiście, koszt sofy czy fotel zależy od rodzaju użytej tkaniny: możemy znaleźć meble w cenie od kilkuset złotych i droższe. Ponadto różnorodność materiałów, kolorów i wzorów pozwalają łatwo dopasować meble obite tkaniną do każdego stylu wnętrza. Rozpiętość cenowa i bogaty asortyment to niewątpliwy atut tych produktów.

• Meble obite tkaniną: przyjemne w dotyku.
Większość tkanin obiciowych jest przyjemna w dotyku, co podnosi komfort użytkowania mebli. Przy tym dodają one wnętrzu przytulności i domowego charakteru oraz są ciepłe niezależnie od temperatury panującej w mieszkaniu.

• Meble obite tkaniną: trudne w utrzymaniu w czystości.
Tkaniny obiciowe łatwo się brudzą, natomiast plamy na nich powstałe są znacznie trudniejsze do usunięcia. W mieszkaniu z małym dzieckiem lub zwierzakiem, który lubi przesiadywać na sofie czy fotelu, mebel obity tkaniną może szybko utracić nienaganny wygląd. Szczególnie w przypadku jasnych obić: białych lub kremowych, na których wszystkie zabrudzenia są bardziej widoczne. Ponadto meble obite tkaniną gromadzą kurz, zatem nie są polecane dla alergików.

Producenci tkanin wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując udoskonalone tkaniny łatwe w czyszczeniu i odporne na powstawanie trwałych plam.

Przykładem tego są tkaniny Aquaclean oraz Magic Home stosowane w wybranych meblach tapicerowanych z oferty salonu mebli SERPE.
Poznaj właściwości tkanin Magic Home

Skóra czy tkanina co wybrać? tapicerki

Jakie obicie wybrać: skórę naturalną czy tkaninę? Podsumowanie

Skórzane obicia to propozycja dla osób szukających ponadczasowych i eleganckich rozwiązań aranżacyjnych. Gotowych zainwestować w meble, które będą służyły przez długi czas, zawsze prezentując się stylowo. Natomiast tkaninowe obicia zapewniają większą swobodę aranżacyjną, a ze względu na bardziej przyjazną cenę pozwalają częściej dokonywać metamorfoz wnętrza. To ciekawa propozycja dla osób lubiących przytulny wystrój.

Shopping Cart
Scroll to Top