Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą – praktyczne rozwiązanie nie tylko dla dużych, otwartych kuchni.

Kuchnia z wyspą może być praktycznym rozwiązaniem do dużych i niewielkich kuchni, otwartych jak i zamkniętych. Umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jednocześnie nie ograniczając przy tym dostępu do poszczególnych mebli oraz sprzętów. Szafki kuchenne są najczęściej ustawione i zawieszone bezpośrednio na ścianie, dlatego też część powierzchni zostaje niezagospodarowana. Wyspa kuchenna może stanowić dobry sposób na jej wykorzystanie.

Wyspa w kuchni otwartej


Kuchnia połączona z jadalnią lub salonem to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią otwarte przestrzenie. Wyspa sprawdzi się w dużych wnętrzach, a dla niewielkich może okazać się jedynym sensownym rozwiązaniem. Może stanowić dodatkowy blat roboczy lub stół do codziennych posiłków. Wyspa w kuchni otwartej może wspomóc powiększeniu przestrzeni, często jednak stanowi neutralną część całości salonu z aneksem.

Otwarta kuchnia z wyspą. Meble kuchenne KAM
Wyspa w kuchni zamkniętej

W zamkniętej kuchni, ograniczonej przestrzenią rola wyspy zmienia się. Zagospodarowanie odrębnego pomieszczenia o mniejszej powierzchni wiąże się z większymi ograniczeniami  przestrzennymi.  Wnętrze powinno mieć minimalne wymiary 3,8m długości oraz 3,6m szerokości tak aby odległość od krawędzi wyspy o boku 80cm od ścian wynosiła 1,2m (z obydwu stron). Przy takich założeniach kuchnia z pewnością będzie komfortowa. W stosunkowo niewielkiej kuchni wyspa może spełnić funkcję stołu, jednak warto też wykorzystać ją jako blat, a także miejsce do przechowywania podręcznych sprzętów czy produktów spożywczych. 

Zamknięta kuchnia z wykorzystaniem każdej przestrzeni

Projekt kuchni – meble na wymiar 
Wiele zależy od projektu i jakości jego realizacji. Dobrze zagospodarowana przestrzeń, w ramach której występuje wyspa, może pełnić rozmaite funkcje. Jej najważniejsze zadanie to uczynienie eksploatacji pomieszczenia bardziej komfortową. Kwestie związane z estetyką wnętrza również mają duże znaczenie. Wyspa jest elementem wystroju, który znakomicie prezentuje się tak w nowoczesnych, jak i w klasycznych wnętrzach.

W Serpe Meble możesz wykonać darmowy projekt swojej nowej wyspy kuchennej – idealnie pasującej
do Twoich potrzeb.

Shopping Cart
Scroll to Top