Narożnik lub sofa z funkcją spania – typy i rozwiązania

Narożnik lub sofa z funkcją spania – typy i rozwiązania. Jeśli szukasz wygodnego mebla, który pozwoli Ci na relaks w ciągu dnia i zapewni komfortowy sen, to narożnik lub sofa z funkcją spania to idealne rozwiązanie. W ofercie dostępne są różne typy tych mebli, które różnią się między sobą wielkością, kształtem, rodzajem tkaniny obiciowej oraz sposobem rozkładania.

Narożniki rozkładane z funkcją spania codziennego to meble, które pomogą Ci zoptymalizować przestrzeń w Twoim mieszkaniu. Doskonałe do dużych pomieszczeń, ale sprawdzą się także w mniejszych wnętrzach. W ciągu dnia będą odgrywać rolę wygodnej kanapy, nocą zaś – pełnowymiarowego łóżka. Niektóre z oferowanych przez nas narożników rozkładanych mają poręczny i pakowny pojemnik na pościel, który przydaje się także do przechowywania różnych przedmiotów.

Sofa z funkcją spania to mebel, który wkomponuje się w każde wnętrze. W ciągu dnia spełni rolę wygodnej kanapy, a nocą przekształci się w komfortowe łóżko. Dzięki temu, że łączy w sobie dwie funkcje, pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w domu. Poszczególne modele charakteryzuje odmienny styl wykonania, wielkość oraz rodzaj tkaniny obiciowej.

MP Nidzica. Narożnik Opti

1. Funkcja spania typu DL

Funkcja spania typu DL jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań w sofach. Aby rozłożyć mebel, należy unieść siedzisko do góry i jednocześnie wysunąć je do przodu. W powstałą przestrzeń należy położyć oparcie mebla. Meble te posiadają sporą powierzchnię spania oraz duży pojemnik na pościel, co czyni je idealnymi do codziennego użytku. Minusem może być to, że przy wypoczynku z luźnymi poduchami, przy rozkładaniu łóżka, poduszki trzeba odłożyć na bok.

Narożnik Nino
Sofa Lira

2. Funkcja spania typu Delfin

Funkcja spania typu Delfin to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w narożnikach. Aby rozłożyć mebel, należy wyciągnąć szufladę znajdującą się pod siedziskiem i jednocześnie lekko unieść ją do poziomu siedziska. Funkcja ta jest często stosowana w narożnikach, które posiadają dodatkowy, duży pojemnik na pościel. Meble posiadają niewielką powierzchnie spania.

Sofa Selfie
Narożnik Conor

3. Funkcja spania typu Puma

Funkcja spania typu Puma to prosty mechanizm, który możemy rozłożyć zaledwie jednym ruchem ręki, jednocześnie osiągając dużą powierzchnię spania, nawet do 140 cm. Ten mechanizm świetnie sprawdza się w pomieszczeniach z drewnianą podłogą, ponieważ w żaden sposób nie narażamy jej na dodatkowe zarysowania, nawet podczas codziennego spania. Jedynym minusem jest cena. Meble z funkcją spania typu Puma są droższe niż ze standardowym mechanizmem.

Narożnik Malaga

3. Stelaż włoski

Stelaż włoski to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wygodnego mebla, nie rezygnując z pełnowymiarowej powierzchni spania. Gruby materac zapewnia nam komfort podczas codziennego użytkowania. Do wad możemy zaliczyć cenę, ponieważ stelaż włoski jest najdroższą z funkcji jakie posiadamy w ofercie oraz fakt, że przy rozkładaniu, wysuwamy go do przodu, czyli potrzebujemy troszkę więcej miejsca przed meblem do całkowitego rozłożenia powierzchni spania.

Sofa Andria

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: Aranżacja salonu – Porady

Shopping Cart
Scroll to Top